ul. Patriotów 110
Warszawa-Miedzeszyn
w budynku Biedronki na parterze po prawej stronie

NATURALNY UŚMIECH BEZ SZLIFOWANIA ZĘBÓW

BONDING

Bonding zębów umożliwia uzyskanie naturalnego, pięknego uśmiechu nawet w 1-2 godziny. Bez szlifowania, szybko i skutecznie.

Zobacz efekty naszego leczenia poniżej i dowiedz się czy to jest rozwiązanie dla Ciebie

DOSKONAŁE EFEKTY W CIĄGU JEDNEJ WIZYTY

JAK LECZYMY?

ZNAMY SIĘ NA TYM

OPINIE PACJENTÓW

Licówki na zęby

TRWAŁE EFEKTY I ATRAKCYJNA CENA

CZY BONDING JEST DLA CIEBIE?

Co to jest bonding zębów?

Bonding zębów jest to nieinwazyjna technika odbudowy zniszczonych zębów, która umożliwia uzyskanie naturalnego, pięknego uśmiechu nawet w 1-2 godziny.

Jaka jest cena za bonding zębów?

Cena jest uzależniona od stopnia zniszczenia własnych zębów i liczby zębów pokrywanych bondingiem. Cena za bonding zębów wynosi 750 zł za ząb.

Dla kogo jest bonding zębów?

Bonding zębów jest dla Ciebie jeśli masz:
- Niekształtne zęby
- Ciemny kolor zębów
- Szpary między zębami
- Starte, zjedzone zęby
- Delikatne nierówności
- Przebarwione i nieszczelne plomby
- Korekta kształtu po leczeniu ortodontycznym

Czy bonding jest bezpieczny?

Bonding zębów jest bezpieczny jeśli spełnione są podstawowe warunki zdrowia jamy ustnej, czyli:
- Posiadanie własnych zębów
- Czyste zęby, bez osadów i kamienia
- Zdrowe, niekrwawiące dziąsła, wolne od stanów zapalnych

Jak się robi bonding zębów?

Dzięki zastosowaniu skanera wewnątrzustnego kopiuję kształt Twoich zębów do komputera. Po wirtualnym zaprojektowaniu przyszłego uśmiechu, tworzę jego makietę w technologii druku 3D. Następnie przenoszę zaprojektowany w komputerze kształt uśmiechu na Twoje zęby za pomocą trwałego materiału kompozytowego. Tu obejrzysz film przedstawiający proces tworzenia nowego uśmiechu.

Czy bonding niszczy zęby?

Bonding nie niszczy własnych zębów, ponieważ polega na przykrywaniu ich cienką warstwą materiału bez piłowania zdrowego zęba. Sztuczne szkliwo którym pokryty jest ząb, zabezpiecza go także przed wniknięciem próchnicy.

Bonding zębów Warszawa

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

KIM JESTEM?

Jestem doświadczonym stomatologiem, od 10 lat praktykuję w dziedzinie stomatologii rekonstrukcyjnej i estetycznej. Specjalizuję się w technikach cyfrowych, w tym w skanowaniu zębów, komputerowym projektowaniu i drukowaniu 3D. Dzięki tym unikalnym umiejętnościom, uśmiechy dla moich pacjentów projektuję i wykonuję samodzielnie, bez udziału zewnętrznych pracowni, dlatego mogę zaproponować usługi nie tylko wykonane profesjonalnie ale także przystępne cenowo. W swoim gabinecie Dental Station każdego dnia pomagam moim pacjentom odzyskać piękny i zdrowy uśmiech.

Bonding

W tym miejscu przedstawiam technikę bonding zębów – nieinwazyjną metodę, która pozwala na odbudowę zniszczonych zębów i uzyskanie naturalnego, olśniewającego uśmiechu w zaledwie 1-2 godziny. Jeśli masz niekształtne zęby, przebarwienia, czy szpary między zębami – bonding jest dla Ciebie.

Bezpieczeństwo

Bonding zębów to bezpieczna procedura, która nie niszczy własnych zębów, a jednocześnie chroni je przed próchnicą. Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak skaner wewnątrzustny i druk 3D, jestem w stanie precyzyjnie zaprojektować kształt Twojego przyszłego uśmiechu, a następnie przenieść go na Twoje zęby za pomocą trwałego materiału kompozytowego najnowszej generacji.
Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub umówienia się na konsultację on-line. Razem sprawimy, że Twój uśmiech będzie zachwycać na nowo!

lek. stom. Michał Trochimiuk

PROTETYK LICÓWKI BONDING WARSZAWA MIEDZESZYN

Pytania i odpowiedzi

Zanim wykonam bonding, rozpoczynam od wizyty konsultacyjnej. Przeprowadzam badanie kontrolne stanu uzębienia, podczas którego sprawdzam aktualny stan zdrowia jamy ustnej i oceniam możliwości leczenia. Wykonuję fotografie uzębienia, które omawiam z Pacjentem aby poznać oczekiwania dotyczące wyglądu zębów i uśmiechu.

Za pomocą specjalnego urządzenia pobieram do komputera skan koloru i kształtu zębów Pacjenta, który następnie mogę dowolnie dopasowywać według potrzeb. Posłuży on do wykonania cyfrowego szablonu nowego uśmiechu.

W zależności od zgłaszanego problemu przedstawiam plan leczenia, który uwzględnia nie tylko poprawę estetyki, ale również przywrócenie prawidłowej funkcji uzębienia – żucia i mowy.

Wizyta na której Pacjent otrzymuje nowy uśmiech trwa zwykle 1 do 2 godzin. Jest ona poprzedzona precyzyjnym planowaniem i cyfrowym projektowaniem końcowego efektu. Docelowy wygląd, kształt i kolor zębów jest ustalany z Pacjentem przed wykonaniem pracy ostatecznej.

Bonding zębów wykonany jest z trwałego materiału kompozytowego najnowszej generacji. Kompozyt jest to używany współcześnie materiał, który zastępuje uszkodzone szkliwo i kolorem nie różni się od naturalnych zębów.

Materiał kompozytowy, z którego wykonany jest uśmiech w technice bondingu jest na stałe przytwierdzony do zębów. Nie jest to zdejmowana nakładka ani proteza, która mogłaby nieoczekiwanie spaść z zębów.

Trwałość efektu jest w największym stopniu uzależniona od dbałości Pacjenta – codziennego szczotkowania i nitkowania zębów, unikania kwasów w diecie oraz regularnych wizyt profilaktycznych i stosowania się do zaleceń lekarskich. Przy dobrej współpracy efekty mogą być trwałe nawet przez kilkanaście lat.

Bonding można zastosować wyłącznie do zębów obecnych w jamie ustnej. Brakujące zęby trzeba uzupełnić w inny sposób, np. mostem lub implantem.

Bonding polega na nałożeniu na własne zęby materiału zastępującego szkliwo zębów. Jeśli szkliwo jest już przykryte innym materiałem – np. na zębach są nałożone licówki, wówczas trzeba najpierw usunąć ten materiał aby sprawdzić czy pod spodem w zębie nie toczy się próchnica.

Materiał zastępujący szkliwo używany do bondingu pozwala na zmianę jego kształtu także już po nałożeniu na zęby. W razie chęci zmiany lub potrzeby korekt możliwe jest wprowadzenie dalszych modyfikacji tak, aby sprostać oczekiwaniom Pacjenta. Bonding można zdjąć bez uszczerbku dla własnych zębów choć zwykle nie ma powodów aby to robić.

Przed wykonaniem bondingu kształt zębów projektuję w komputerze. Na podstawie cyfrowego projektu wytwarzany jest model zębów w technologii druku 3D. W przypadku uszkodzenia zęba, model ten może być zawsze wykorzystany do przywrócenia idealnego uśmiechu sprzed uszkodzenia.

Bonding zębów Warszawa
Bonding zębów Warszawa

BLISKOŚĆ I WYGODNY DOJAZD

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE