Bonding zębów Warszawa
Bonding zębów Warszawa
Bonding zębów Warszawa
Bonding zębów Warszawa
Ortodoncja i bonding
Bonding po aparacie ortodontycznym
Niewidoczna ortodoncja i bonding
Aparat stały i bonding
Leczenie zębów
Nowe zęby

Co to jest bonding zębów?

Bonding zębów jest to nieinwazyjna technika odbudowy zniszczonych zębów, która umożliwia uzyskanie naturalnego, pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień.

Dla kogo jest bonding zębów?

Bonding zębów jest dla Ciebie jeśli masz:
- Niekształtne zęby
- Ciemny kolor zębów
- Szpary między zębami
- Starte, zjedzone zęby
- Delikatne nierówności
- Przebarwione i nieszczelne plomby
- Korekta kształtu po leczeniu ortodontycznym

Czy bonding jest bezpieczny?

Bonding zębów jest bezpieczny jeśli spełnione są podstawowe warunki zdrowia jamy ustnej, czyli:
- Posiadanie własnych zębów
- Czyste zęby, bez osadów i kamienia
- Zdrowe, niekrwawiące dziąsła, wolne od stanów zapalnych

Jak się robi bonding zębów?

Dzięki zastosowaniu skanera wewnątrzustnego kopiuję kształt Twoich zębów do komputera. Po wirtualnym zaprojektowaniu przyszłego uśmiechu, tworzę jego makietę w technologii druku 3D. Następnie przenoszę zaprojektowany w komputerze kształt uśmiechu na Twoje zęby za pomocą trwałego materiału kompozytowego. Tu obejrzysz film przedstawiający proces tworzenia nowego uśmiechu.

Czy bonding niszczy zęby?

Bonding nie niszczy własnych zębów, ponieważ polega na przykrywaniu ich cienką warstwą materiału bez piłowania zdrowego zęba. Sztuczne szkliwo którym pokryty jest ząb, zabezpiecza go także przed wniknięciem próchnicy.

Jaka jest cena za bonding zębów?

Cena jest uzależniona od stopnia zniszczenia własnych zębów i liczby zębów pokrywanych bondingiem. Cena za bonding zębów wynosi od 400 do 800 zł za ząb.

Pytania i odpowiedzi

Zanim wykonam bonding, rozpoczynam od wizyty konsultacyjnej. Przeprowadzam badanie kontrolne stanu uzębienia, podczas którego sprawdzam aktualny stan zdrowia jamy ustnej i oceniam możliwości leczenia. Wykonuję fotografie uzębienia, które omawiam z Pacjentem aby poznać oczekiwania dotyczące wyglądu zębów i uśmiechu.

Za pomocą specjalnego urządzenia pobieram do komputera skan koloru i kształtu zębów Pacjenta, który następnie mogę dowolnie dopasowywać według potrzeb. Posłuży on do wykonania cyfrowego szablonu nowego uśmiechu.

W zależności od zgłaszanego problemu przedstawiam plan leczenia, który uwzględnia nie tylko poprawę estetyki, ale również przywrócenie prawidłowej funkcji uzębienia – żucia i mowy.

Wizyta na której Pacjent otrzymuje nowy uśmiech trwa zwykle 2 do 4 godzin. Jest ona poprzedzona precyzyjnym planowaniem i cyfrowym projektowaniem końcowego efektu. Docelowy wygląd, kształt i kolor zębów jest ustalany z Pacjentem przed wykonaniem pracy ostatecznej.

Bonding zębów wykonany jest z trwałego materiału kompozytowego najnowszej generacji. Kompozyt jest to używany współcześnie materiał, który zastępuje uszkodzone szkliwo i kolorem nie różni się od naturalnych zębów.

Materiał kompozytowy, z którego wykonany jest uśmiech w technice bondingu jest na stałe przytwierdzony do zębów. Nie jest to zdejmowana nakładka ani proteza, która mogłaby nieoczekiwanie spaść z zębów.

Trwałość efektu jest w największym stopniu uzależniona od dbałości Pacjenta – codziennego szczotkowania i nitkowania zębów, unikania kwasów w diecie oraz regularnych wizyt profilaktycznych i stosowania się do zaleceń lekarskich. Przy dobrej współpracy efekty mogą być trwałe nawet przez kilkanaście lat.

Bonding można zastosować wyłącznie do zębów obecnych w jamie ustnej. Brakujące zęby trzeba uzupełnić w inny sposób, np. mostem lub implantem.

Bonding polega na nałożeniu na własne zęby materiału zastępującego szkliwo zębów. Jeśli szkliwo jest już przykryte innym materiałem – np. na zębach są nałożone licówki, wówczas trzeba najpierw usunąć ten materiał aby sprawdzić czy pod spodem w zębie nie toczy się próchnica.

Materiał zastępujący szkliwo używany do bondingu pozwala na zmianę jego kształtu także już po nałożeniu na zęby. W razie chęci zmiany lub potrzeby korekt możliwe jest wprowadzenie dalszych modyfikacji tak, aby sprostać oczekiwaniom Pacjenta. Bonding można zdjąć bez uszczerbku dla własnych zębów choć zwykle nie ma powodów aby to robić.

Przed wykonaniem bondingu kształt zębów projektuję w komputerze. Na podstawie cyfrowego projektu wytwarzany jest model zębów w technologii druku 3D. W przypadku uszkodzenia zęba, model ten może być zawsze wykorzystany do przywrócenia idealnego uśmiechu sprzed uszkodzenia.

Opinie pacjentów

"Po zdjęciu aparatu ortodontycznego brzegi moich zębów były poszarpane i nierówne i choć zęby były naprostowane to nadal sprawiały wrażenie krzywych. Dzięki zaproponowanej przez doktora metodzie, moje zęby są w końcu równiutkie i piękne!"
Aleksandra
Biała Podlaska
5/5
"Zawsze wstydziłam się przerw pomiędzy moimi zębami. Dzięki zastosowaniu przez doktora metody bondingu mogę się cieszyć pięknym uśmiechem już po jednej wizycie."
Agnieszka
Warszawa
5/5
"Od lat miałam straszne, niekształtne zęby i ciemne plamy, przez co nie mogłam się uśmiechać. Pracuję z dziećmi, które często się mnie pytały dlaczego mam kolorowe zęby. Teraz mam piękny, biały uśmiech, a dzieci uwielbiają kiedy się z nimi śmieję!"
Jadwiga
Biała Podlaska
5/5
"Cieszę się, że ze względu na mój daleki dojazd do gabinetu całe leczenie zostało przeprowadzone na jednej wizycie i nie musiałem jeździć na leczenie każdego zęba z osobna."
Rafał
Warszawa
5/5