Ortodoncja i bonding
Bonding
Aparat stały i bonding
Bonding po aparacie ortodontycznym
Leczenie zębów
Nowe zęby

Co to jest?

Jest to nieinwazyjna technika odbudowy zniszczonych zębów, która umożliwia uzyskanie naturalnego, pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień.

Dla kogo?

- Niekształtne zęby
- Ciemny kolor zębów
- Szpary między zębami
- Starte, zjedzone zęby
- Delikatne nierówności
- Przebarwione i nieszczelne plomby
- Korekta kształtu po leczeniu ortodontycznym

warunki zastosowania

- Posiadanie własnych zębów
- Czyste zęby, bez osadów i kamienia
- Zdrowe, niekrwawiące dziąsła, wolne od stanów zapalnych

jak to możliwe?

Dzięki specjalnemu skanerowi mogę przenieść kształt Twoich zębów do komputera. Po wirtualnym zaprojektowaniu przyszłego uśmiechu, tworzę jego model w technologii druku 3D, który następnie przenoszę na zęby za pomocą trwałego materiału kompozytowego. Tu obejrzysz film przedstawiający proces tworzenia nowego uśmiechu.

Pytania i odpowiedzi

Zanim wykonam bonding, rozpoczynam od wizyty konsultacyjnej. Przeprowadzam badanie kontrolne stanu uzębienia, podczas którego sprawdzam aktualny stan zdrowia jamy ustnej i oceniam możliwości leczenia. Wykonuję fotografie uzębienia, które omawiam z Pacjentem aby poznać oczekiwania dotyczące wyglądu zębów i uśmiechu.

Za pomocą specjalnego urządzenia pobieram do komputera skan koloru i kształtu zębów Pacjenta, który następnie mogę dowolnie dopasowywać według potrzeb. Posłuży on do wykonania cyfrowego szablonu nowego uśmiechu.

W zależności od zgłaszanego problemu przedstawiam plan leczenia, który uwzględnia nie tylko poprawę estetyki, ale również przywrócenie prawidłowej funkcji uzębienia – żucia i mowy.

Wizyta na której Pacjent otrzymuje nowy uśmiech trwa zwykle 2 do 4 godzin. Jest ona poprzedzona precyzyjnym planowaniem i cyfrowym projektowaniem końcowego efektu. Docelowy wygląd, kształt i kolor zębów jest ustalany z Pacjentem przed wykonaniem pracy ostatecznej.

Bonding zębów wykonany jest z trwałego materiału kompozytowego najnowszej generacji. Kompozyt jest to używany współcześnie materiał, który zastępuje uszkodzone szkliwo i kolorem nie różni się od naturalnych zębów.

Materiał kompozytowy, z którego wykonany jest uśmiech w technice bondingu jest na stałe przytwierdzony do zębów. Nie jest to zdejmowana nakładka ani proteza, która mogłaby nieoczekiwanie spaść z zębów.

Trwałość efektu jest w największym stopniu uzależniona od dbałości Pacjenta – codziennego szczotkowania i nitkowania zębów, unikania kwasów w diecie oraz regularnych wizyt profilaktycznych i stosowania się do zaleceń lekarskich. Przy dobrej współpracy efekty mogą być trwałe nawet przez kilkanaście lat.

Bonding można zastosować wyłącznie do zębów obecnych w jamie ustnej. Brakujące zęby trzeba uzupełnić w inny sposób, np. mostem lub implantem.

Bonding polega na nałożeniu na własne zęby materiału zastępującego szkliwo zębów. Jeśli szkliwo jest już przykryte innym materiałem – np. na zębach są nałożone licówki, wówczas trzeba najpierw usunąć ten materiał aby sprawdzić czy pod spodem w zębie nie toczy się próchnica.

Materiał zastępujący szkliwo używany do bondingu pozwala na zmianę jego kształtu także już po nałożeniu na zęby. W razie chęci zmiany lub potrzeby korekt możliwe jest wprowadzenie dalszych modyfikacji tak, aby sprostać oczekiwaniom Pacjenta.

Przed wykonaniem bondingu kształt zębów projektuję w komputerze. Na podstawie cyfrowego projektu wytwarzany jest model zębów w technologii druku 3D. W przypadku uszkodzenia zęba, model ten może być zawsze wykorzystany do przywrócenia idealnego uśmiechu sprzed uszkodzenia.

Opinie pacjentów

"Po zdjęciu aparatu ortodontycznego brzegi moich zębów były poszarpane i nierówne i choć zęby były naprostowane to nadal sprawiały wrażenie krzywych. Dzięki zaproponowanej przez doktora metodzie, moje zęby są w końcu równiutkie i piękne!"
Aleksandra
Biała Podlaska
5/5
"Zawsze wstydziłam się przerw pomiędzy moimi zębami. Dzięki zastosowaniu przez doktora metody bondingu mogę się cieszyć pięknym uśmiechem już po jednej wizycie."
Agnieszka
Warszawa
5/5
"Od lat miałam straszne, niekształtne zęby i ciemne plamy, przez co nie mogłam się uśmiechać. Pracuję z dziećmi, które często się mnie pytały dlaczego mam kolorowe zęby. Teraz mam piękny, biały uśmiech, a dzieci uwielbiają kiedy się z nimi śmieję!"
Jadwiga
Biała Podlaska
5/5
"Cieszę się, że ze względu na mój daleki dojazd do gabinetu całe leczenie zostało przeprowadzone na jednej wizycie i nie musiałem jeździć na leczenie każdego zęba z osobna."
Rafał
Warszawa
5/5